قالیشویی-قالی مبل موکت تشک شویی شیراز : 38319200-071 : تلفن قالیشویی - تاریخ فرش دستباف ایران ( فصل اول )

شعبه های پیشنهادی ما در سطح شیراز جهت رفاه حال همشهریان عزیز

تاریخ فرش دستباف ایران ( فصل اول )
تاریخ فرش دستباف ایران ( فصل اول )

فرش ایران دارای تاریخی بسیار طولانی است . در ایران از دیر باز بافتن انواع فرش متداول بوده و انگیزه ای اجدادی داشته است . نوشته جات مورخان - جهان گردان - جنگجویان و آثار مکشوفه از گذشتگان گویای آن است که فرش بافی بصورت هنری دستی و مردمی و روستایی و عشایری در ایران سابقه بس دراز دارد .
پروفسور رودنکو کاشف ((‌ فرش پازیریک )) معتقد است : قالی مذکور که کار مردم ماد یا پارس و پارت ( خراسان بزرگ ) است . توجه به نقش های مشابه و هم زمان این فرش در ستون های تخت جمشید نیز این نظریه را تایید می نماید .
آثار دیگری از جمله نقاشی های برخی هنر مندان قرون وسطی حاوی نقش قالی هایی است که گفته اند بافت ایران بوده است . علاوه بر این سالنامه قدیمی چینی ((‌ سویی )) مربوط به سال های 590 تا 617 میلادی قالی را در ردیف کالاهای ایران بشمار آورده است و برخی مورخان در مورد حمله رومیان به ایران و غارت دستگرد قالی را از جمله غنائمی که در این غارت به دست آورده شده قید نموده اند و نیز منابع یونانی از قالی های زربافت ایران یاد کرده اند . (‌ فرش بهارستان ) با آن همه هنرمندی که به تایید روایات مختلف در بافت آن بکار رفته بوده اگرچه گاه در تعریف از آن اغراق پیموده شده اما خود نشانگر پیشرفت صنعت فرش بافی و صنایع جنبی آن از جمله طراحی رنگرزی در ایران قدیم می باشد . کتاب ( حدود العالم ) نوشته شده در قرن سوم هجری بافتن فرش در منطقه فارس را تائید می کند .  ادامه در فصل دوم


 

قالی شویی مبل شویی خشکشویی فرش : خیابان منوچهری


نویسنده مطلب : قالیشویی مبلشویی پامچال شیراز

نظرات

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات